Spring til indhold
TailHarbor
← Tilbage til resultater
Tilgængelig

Adopter Clint

Bichon Frisé · Mand · Ung · 1 år

Oversættelse på vej.

Name: Clint Geschlecht: männlich/kastriert Alter: 1 Jahr Größe: klein Clint ist ein lieber und freundlicher Hund. Er ist verträglich mit Artgenossen und auch mit Katzen. Clint ist komplett geimpft, gechipt, kastriert, mehrfach entwurmt, negativ auf Mittelmeererkrankungen getestet und besitzt den EU-Ausweis.

Størrelse
Lille
Alder
Ung · 1 år
Placering
🇩🇪Tyskland
Asiel
Animal Hope Romania e.V.
Omsorgsfuldt af Animal Hope Romania e.V. · TysklandBichon Frisé →

Listet sidste uge

Du måske også vil elske

Flere lignende dyr

Boroka, female young Bichon Frisé for adoption at Notfelle e.V., Hettstadt

Boroka

Bichon Frisé · lille

2 årKvinde
Umi, male young Bichon Frisé for adoption at Cats & Dogs in Not, Furth

Umi

Bichon Frisé · stor

2 årMand
Jessy, female 5yo Bichon Frisé for adoption at Cats & Dogs in Not, Furth

Jessy

Bichon Frisé

5 årKvinde

Flere fra Animal Hope Romania e.V.

Ami, female young mixed breed for adoption at Animal Hope Romania e.V.

Ami

1 årKvinde
Ina, female young Mixed Breed for adoption at Animal Hope Romania e.V.

Ina

Krydsede raser · middel

1 årKvinde
Pippa, female young Mixed Breed for adoption at Animal Hope Romania e.V.

Pippa

Krydsede raser

1 årKvinde