Spring til indhold
TailHarbor
← Tilbage til resultater
Tilgængelig

Adopter Feuer

European Shorthair · Mand · Voksen · 5 år

Vi søger et hjem til Kater Feuer, en blid og reserveret kat, der skal holdes inden døre sammen med Kater Silber. Han kan godt tage tid at vænne sig til mennesker, men når han gør det, nyder han at blive kælet. Vi leder efter tålmodige ejere, der kan give ham den tid, han har brug for til at tilpasse sig. Hvis du gerne vil møde Feuer og Silber, kan du ringe til os på 06181-45116 eller sende os en e-mail.

Læs original (de)

Bei Kater Feuer klingt der Name wilder, als er eigentlich ist. Anfangs braucht er etwas Zeit, um das Eis tauen zu lassen, da er zu den zurückhaltenden Samtpfoten gehört. Wenn es geschmolzen ist, kommt er zum Menschen und lässt sich streicheln. Für ihn suchen wir ein Zuhause für die Wohnungshaltung gemeinsam mit Kater Silber, bei geduldigen Menschen, die ihm die nötige Zeit zum Ankommen geben. Wenn Sie Feuer und Silber kennenlernen möchten, rufen Sie uns bitte an unter 06181 - 45116 oder schreiben Sie an

Størrelse
Alder
Voksen · 5 år
Placering
🇩🇪Hanau
Asiel
Tierschutz Hanau
Omsorgsfuldt af Tierschutz Hanau · HanauEuropean Shorthair

Listet i forgårs

Du måske også vil elske

Flere lignende dyr

Cersei,  European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Cersei

European Shorthair

Ukendt
Lamar,  puppy European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Lamar

European Shorthair

4 månederUkendt
Uzzo,  European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Uzzo

European Shorthair

Ukendt

Flere fra Tierschutz Hanau