Ohita sisältö
TailHarbor
← Takaisin tuloksiin
Vapaana

Adoptoi Fanta

European Shorthair · Tuntematon

Fanta tietää jo, mitä koti tarkoittaa, mutta jollain stressaajan aikana se käyttäytyi hyökkäävästi omistajiaan kohtaan ja on ollut asunut meidän leirikassa odottamassa uutta kotia. Se vaatii kokeneita ja pitkäntauluisia henkilöitä auttaakseen sen palauttamaan luottamuksensa ihmisiin. Useiden kuukausien jälkeen leirikassa se adoptoitiin, mutta se palautettiin takaisin, koska taloudessa asuvalla kissalla ei ollut ystävällistä suhtautumista uuteen ystävään. Nyt se odottaa vakavaa perhintä.

Lue alkuperäinen (es)

Fanta ya sabe lo que es tener un hogar, pero en un pico de estrés tuvo un comportamiento agresivo hacia sus dueños y desde entonces vive en el Centro, esperando un nuevo hogar. Requiere una persona con experiencia y paciencia para que retome la confianza en el ser humano. Tras varios meses en el Centro, fue adoptado pero lo han devuelto porque al gato que había en la casa no le gustó su nuevo compañero. Ahora espera una familia definitiva.

Koko
Ikä
Sijainti
🇪🇸Madrid
Hoitola
Centro de Proteccion Animal de Madrid
Hoitoon otettu Centro de Proteccion Animal de Madrid · MadridEuropean Shorthair

Listattu 3 kuukautta sitten

Voit myös pitää kiinnostavana

Lisää samanlaisia eläimiä

Cersei,  European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Cersei

European Shorthair

Tuntematon
Lamar,  puppy European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Lamar

European Shorthair

4 kuukauttaTuntematon
Uzzo,  European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Uzzo

European Shorthair

Tuntematon

Lisää täältä Centro de Proteccion Animal de Madrid

Rodrygo, male European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Rodrygo

European Shorthair

Mies