Ohita sisältö
TailHarbor
← Takaisin tuloksiin
Vapaana

Adoptoi UMAKE

American Staffordshire Terrier · Mies · Nuori · 2 vuotta

UMAKE on takaisin, koska hänen uudiskohtalaisensa eivät saaneet kaupungin hyväksyntää hänen pitää häntä. Hän on ollut meillä yli vuoden (joka on puolet hänen elämästään), ja hän on ollut täällä kyläraadusta; emme tiedä hänen menneisyydestään. Hän on ystävällinen koira, joka suhtautuu kaikkiin ihmiisiin hyvin. Hän ei voi asua muiden eläinten kanssa, mutta voi kulkea muiden koiden kanssa, jos prosessi tehdään oikein. Hän etsii sitoutunutta kotia, koska hänellä on vaikeuksia yksinäisyydestä, mutta kestää noin 3–4 tuntia ilman käytössä olevaa. Hän on herkkä lemmikinhoitoon, mutta on tehnyt paljon ponnistuksia ja tietää miten hän kannattaa käyttää hampaankatkaisijaa. Antamaton ystävällinen koira, joka ei enää kestä elämää laitoksella. UMAKE arvioitiin 2/4 (se on hyvä arvosana! :)).

Lue alkuperäinen (fr)

Umake est de retour car ses adoptants n'ont pas eu l'accord de la mairie pour le garder. C'est un adorable bonhomme présent depuis plus d'un an chez nous (soit la moitié de sa vie). Il nous vient de fourrière et nous n'avons pas d'information sur son passé. C'est un chien avenant et sympa avec tous les humains. Il ne pourra pas vivre avec d'autres animaux mais il peut se balade avec d'autres chiens si le travail est poursuivi correctement. Il recherche des adoptants présents car il a du mal avec la solitude mais il supporte environ 3-4h sans faire de bêtises. Il est sensible aux manipulations vétérinaire mais a fait beaucoup d'effort, il sait porter sa muselière. Un touchant bonhomme qui ne supporte plus la vie en refuge. Umake est évalué 2/4 (c'est une bonne note ;) !).

Koko
Keskikokoinen
Ikä
Nuori · 2 vuotta
Sijainti
🇫🇷Rennes
Hoitola
SPA Rennes
Hoitoon otettu SPA Rennes · RennesAmerican Staffordshire Terrier

Listattu 4 kuukautta sitten

Voit myös pitää kiinnostavana

Lisää samanlaisia eläimiä

Rio (Tierheim München), male American Staffordshire Terrier for adoption at Nordic Strays e.V.

Rio (Tierheim München)

American Staffordshire Terrier · keskikokoinen

Mies
OXYX, male senior American Staffordshire Terrier for adoption at SPA Pornic, Pornic

OXYX

American Staffordshire Terrier

8 vuottaMies
Lychee, female young American Staffordshire Terrier for adoption at Bath Cats and Dogs Home

Lychee

American Staffordshire Terrier

1 vuosiNainen

Lisää täältä SPA Rennes

REGIS, male young Mixed Breed for adoption at SPA Rennes, Rennes

REGIS

Rasvahybridi

1 vuosiMies
P'TIT BOY, male 5yo mixed breed for adoption at SPA Rennes, Rennes

P'TIT BOY

5 vuottaMies
FLASH, male 5yo mixed breed for adoption at SPA Rennes, Rennes

FLASH

5 vuottaMies