Πήγαινε στο περιεχόμενο
TailHarbor
← Επιστροφή στα αποτελέσματα
Πιθανόν υιοθετημένο

Υιοθετήστε τον/την Hübsche Mika

German Shepherd · Θηλυκό · Νεαρό · 1 έτος

Όνομα: Μίκα Φύλο: θηλυκό. Ράτσα: Γερμανικός Ποιμενικός Ημερολογιακή Ημερομηνία Γέννησης: 25/06/2025 Λόγος παραμονής στο καταφύγιο ζώων: Εγκατάλειψη από ιδιώτη από: 30/05/2026 Προβλήματα υγείας: Έκανε επέμβαση στο ισχίο τον Οκτώβριο του 2025 – θα ακολουθήσει επανεξέταση… Συμβατή: ναι, μετά την συμπάθεια Ειδικότητες: Η χαριτωμένη θηλυκή Γερμανική Ποιμενική Μίκα εγκαταλείφθηκε στο καταφύγιο ζώων επειδή χτυπούσε το κουδούνι για να υποδέχεται τους επισκέπτες στο σπίτι της. Η χαριτωμένη σκυλίτσα είναι διατεθειμένη να μάθει περισσότερα και ακολουθεί εύκολα τους σίγουρους ανθρώπους. Η «μοναξιά» πρέπει ακόμα να εκπαιδευτεί στη Μίκα. Η Μίκα επιθυμεί ένα σπίτι χωρίς πολλά σκαλοπάτια και χωρίς παιδιά. Το ζώο αυτό παραδόθηκε στο καταφύγιο.

Διάβασε αρχικό (de)

Name: Mika Geschlecht: weiblich Rasse: Schäferhund Geburtsdatum: 25.06.2025 Grund des Tierheimaufenthalts: Abgabe von Privatp. im Tierheim seit: 30.05.2026 Gesundheitlich eingeschränkt: Hüft-OP ausstehend… Verträglich: ja, nach Sympathie Besonderheiten: Die hübsche Schäferhündin Mika wurde im Tierheim abgegeben, weil Sie in Ihrem Zuhause den Besuch angebellt hat. Die hübsche Hündin ist motiviert noch einiges zu lernen und schließt sich gerne souveränen Menschen an. Das „Alleine bleiben“ muss bei Mika definitiv noch traininert werden. Mika wünscht sich ein Zuhause ohne viele Treppen und ohne Kinder. Bei Interesse an Mika senden Sie uns gerne eine E-Mail mit einer erreichbaren Telefonnummer an oder kommen Sie direkt zu den

Μέγεθος
Ηλικία
Νεαρό · 1 έτος
Τοποθεσία
🇩🇪Remscheid
Φιλοξενεί
Tierheim Remscheid
Φροντισμένο από Tierheim Remscheid · RemscheidGerman Shepherd

Καταχωρημένα προηγούμενος μήνας

Ίσως σας αρέσουν επίσης

Περισσότερα παρόμοια ζώα

Veyko, male young German Shepherd for adoption at SPA du Centre, spa du centre

Veyko

German Shepherd

2 έτηΑρσενικό
Coco, female young German Shepherd for adoption at Tierheim Heinsberg

Coco

German Shepherd

1 έτοςΘηλυκό
Carlos, male 4yo German Shepherd for adoption at Tierheim Heinsberg

Carlos

German Shepherd

4 έτηΑρσενικό

Περισσότερα από Tierheim Remscheid

Besonderes Kaninchenpärchen, grau  6yo Mixed Breed for adoption at Tierheim Remscheid, Remscheid

Besonderes Kaninchenpärchen

Μεικτής φυλής

6 έτηΆγνωστο
Kaninchenbock Karlchen, female puppy Mixed Breed for adoption at Tierheim Remscheid, Remscheid

Kaninchenbock Karlchen

Μεικτής φυλής · εξτρα μεγάλο

ΠαιδίΘηλυκό
Mentos und Fishermans, male 3yo European Shorthair for adoption at Tierheim Remscheid, Remscheid

Mentos und Fishermans

European Shorthair

3 έτηΑρσενικό