Hopp til innhold
TailHarbor
← Tilbake til resultater
Tilgjengelig

Adopter Luke

Labrador Retriever · Ukjent · Voksen · 4 år

Labrador Luke ble født rundt april 2022 og ble levert inn 07.12.25 fordi eierne ikke lenger klarte å håndtere ham. De var nybegynnere som valgte en Labrador fordi denne rassen ofte fremstilles som en lett familiedyr. Men det er forskjeller. Luke er ikke den typiske avslappede Labrador, men snarere en aktiv arbeidsdog. Luke er fortsatt en rett usikker hund som trenger mentalt stimulans og tydelig veiledning. Hans ledemåter er ennå dårlige, noe som sannsynligvis kommer fra manglende tidligere trening. Dette må adresseres. Selv om han kjenner til grunnleggende kommandoer, har han ikke lært å sette grenser. Luke viser mye høy energi og reagerer sterkt på bevegelsesstimulerende ting. Han må lære å være mer rolig, noe som er veldig vanskelig for ham nå. Når det gjelder andre hunder, er han fortsatt ganske forsiktig og usikker. Men sosiale kontakter må fremmes mer. Luke har ikke vært i nærheten av barn og bør derfor bli plassert hos erfarte hunde-eiere uten barn som ikke bare kan gi nødvendig veiledning, men også liker å holde ham mentalt stimulert. Denne dyret ble overgitt til dyrehjemmet.

Les original (de)

Labrador Luke ist ca. April 2022 geboren und wurde am 07.12.25 abgegeben, weil seine Besitzer nicht mehr mit ihm klar kamen. Es waren Hundeanfänger, die sich für einen Labrador entschieden haben, weil dieser oft als einfacher Familienhund dargestellt wird. Aber da gibt es eben auch Unterschiede. Luke ist eben nicht der typische gemütliche Labrador, sondern eher der aktive Arbeitshund. Luke ist ein noch recht unsicherer Hund, der geistige Beschäftigung und eine klare Führung braucht. Seine Leinenführigkeit lässt noch zu wünschen übrig. Was vermutlich an der bisherigen Mangel in den Auslastung liegt. Daran muss noch gearbeitet werden. Er kennt zwar Grundkommandos, hat aber keine Grenzen gesetzt bekommen. Luke zeigt sich noch sehr aktiv und hibbelig und reagiert stark auf Bewegungsreize. Er muss erstmal lernen, auch Ruhe auszuhalten, was ihm gerade noch recht schwer fällt. Anderen Hunden gegenüber ist er noch recht zurückhaltend und unsicher. Aber die sozialen Kontakte müssen einfach noch mehr gefördert werden. Kinder kennt Luke nicht und sollte daher eher zu erfahrenen Hundefreunden ohne Kinder, die ihm nicht nur die nötige Führung geben, sondern auch Spaß daran haben ihn auch anderweitig - eben geistig - auszulasten.

Størrelse
Alder
Voksen · 4 år
Sted
🇩🇪Paderborn
Asiel
Tierheim Paderborn
Omsorgsfull av Tierheim Paderborn · PaderbornLabrador Retriever

Listet for 3 måneder siden

Du kan også like

Flere lignende dyr

Smava, female young Labrador Retriever for adoption at Step by Paw e.V.

Smava

Labrador Retriever · liten

2 årHunn
TOM, male 4yo Labrador Retriever for adoption at SPA de Basse-Normandie, Verson

TOM

Labrador Retriever

4 årHann
POUPSY, female 7yo Labrador Retriever for adoption at SPA de Basse-Normandie, Verson

POUPSY

Labrador Retriever

7 årHunn

Mer fra Tierheim Paderborn

Ernst-August, Gustel, Elvira und Elfriede,  Mixed Breed for adoption at Tierheim Paderborn, Paderborn

Ernst-August, Gustel, Elvira und Elfriede

Kryssbrett

Ukjent
Laufenten-Erpel,  Mixed Breed for adoption at Tierheim Paderborn, Paderborn

Laufenten-Erpel

Kryssbrett

Ukjent
Feivel+Rocky,  young Mixed Breed for adoption at Tierheim Paderborn, Paderborn

Feivel+Rocky

Kryssbrett · stor

1 årUkjent