Hoppa till innehåll
TailHarbor
← Tillbaka till resultat
Tillgänglig

Adoptera Shaphân

European Shorthair · Han · Vuxen · 5 år

Europeisk (INTE LOOF) Ålder: Född den 01/05/2021 Registreringsnummer: 250269590457860 Historik: Bortskärmad kätta Personlighet: Jag är väldigt tyst och gillar att dölja mig. Jag är extremt stilla och särskilt glad över små barn. Jag njuter av att få klappa och sova lugnt på en person. Adoptionavgift: 115 euro Adoption utanför Frankrike är möjlig. Dock måste adoptionssumman ökas med kostnaderna kopplade till att lämna landet (rabiesvaccin och pass behövs 21 dagar före resan). Adoptören måste även kunna besöka den vuxna familjen för att träffa djuret. Testad FIV/FELV:

Läs original (fr)

Type/Race : Européen (NON LOOF) Âge : née le 01/05/2021 N identification : 250269590457860 Histoire : portée chatte errante Caractère : Je suis très discret et aime me cacher. Je suis extrêmement docile et j’aime particulièrement les jeunes enfants. J’apprécie les caresses et m’endormir au calme sur un humain. Frais d’adoption : 115 euros L’adoption hors de France est tout à fait possible. Il faut cependant majorer le montant de l’adoption des frais relatifs à la sortie du territoire (vaccin rage et passeport obligatoires 21 jours avant son départ). L’adoptant doit pouvoir également se rendre dans la famille d’accueil pour rencontrer l’animal. Testé fiv/felv : OUI, négatif

Storlek
Ålder
Vuxen · 5 år
Plats
🇫🇷France
Skyddshus
Action 4 Pets
Vårdas av Action 4 Pets · FranceEuropean Shorthair

Listade för 2 månader sedan

Du kanske också gillar

Fler liknande djur

Cersei,  European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Cersei

European Shorthair

Okänd
Lamar,  puppy European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Lamar

European Shorthair

4 månaderOkänd
Uzzo,  European Shorthair for adoption at Centro de Proteccion Animal de Madrid, Madrid

Uzzo

European Shorthair

Okänd

Mer från Action 4 Pets