Ugrás a tartalomra
TailHarbor
← Vissza a találatokhoz
Elérhető

Ozmin örökbefogadása

Bichon Frisé · Férfi · Fiatal · 1 év

Ozmin, egy kedves magyar vizsla, 2026. szeptember 11-én érkezett a kecskeméti állatmenhelyre Örkeny városából. A város utcáin kóborolt, senki nem jelentette be. A múltja ismeretlen. Rossz állapotban volt, szőre összegabalyodott, ápolatlan, tüskékkel teli. A mikrochip-szkennelés eredménye nem volt egyértelmű, és senki nem hiányolta. Úgy gondoljuk, hogy Ozmin számára jobb, ha egy szerető és felelős otthonban él, ahol jól gondoskodnak róla és ápolják. Reméljük, hogy hamarosan csomagol és az elkövetkező telet melegben tölti, nem pedig egy kennelben. Kezdetben Ozmin meglehetősen visszahúzódó volt, de szerencsére ez megváltozott, és jól alkalmazkodott új élethelyzetéhez. Nagyszerű kutya, aki még élete elején jár, és még sok minden vár rá. Bár kezdete nem volt ideális, továbbra is barátságos, szerető, vicces, mozgékony és kedves kis kutya, bár az új helyzetek kezdetben megijeszthetik. Szeret emberekkel lenni, imádja a háziállatokat, és figyelmet és interakciót igényel. Ozmin még mindig zöldfülű, és új gazdáinak hajlandónak kell lenniük arra, hogy megtanítsák neki a szükséges kutyaszocializációt, de okos fiú, aki gyorsan megérti, mit várnak tőle. Nagyszerű társ a pórázon, bár van még mit fejleszteni. Annak ellenére, hogy kistestű kutya, ugyanazok az igényei, mint nagyobb fajtatársaiknak, és szeretné, ha megfelelően bánnának vele. Jól kijön a többi kutyával. Szeretnénk olyan szerető és kutyaszerető embereket keresni, akik vele élnek át minden nehézséget. Ozmin szeretne szeretve lenni, gondozva, irányítva, kihívásokkal és gondoskodva, és boldogan élni új életét, szeretve és gondtalanul. Szeretne barangolni erdőkben és réteken új családjával, sok simogatást és ölelést élvezni – ez Ozmin álma. Cserébe sok szeretetet és örömet hoz új otthonába. Kinek az életét gazdagítja majd Ozmin? Ozmin november elején, 2026 körül utazhat, ha már talált otthonra vagy nevelőszülőre.

Olvasd el az eredetit (de)

Ursprungsland: Ungarn Den entzückenden Ozmin hat es am 11.9.2026, aus der Stadt Örkeny, ins Tierheim nach Kecskemét verschlagen. Er irrte dort auf der Strasse umher, weit und breit gab es niemanden, zu dem Ozmin gehörte. Über seine Vergangenheit ist nichts bekannt. Er war in keinem guten Zustand, sehr verfilzt, ungepflegt und sein Fell voller Dornen. Beim Chipauslesen wurde man mal wieder nicht fündig und niemand vermisste Ozmin. Wir denken, es ist besser für Ozmin, denn so bekommt er die Chance auf ein liebevolles und verantwortungsbewusstes Daheim, wo man sich gut um ihn kümmern wird und auch Fellpflege kein Fremdwort ist. Wir drücken ihm fest die Daumen, dass er bald sein Köfferchen packen darf und den kommenden Winter in der Wärme verbringen darf und nicht draussen in Kennel. Am Anfang war Ozmin recht zurückhaltend, das hat sich zum Glück gelegt und er macht das Beste aus seiner neuen Lebenssituation. Er ist ein toller Hund im besten Alter, welcher noch sein ganzes Leben vor sich hat. Obwohl der Start für ihn nicht optimal verlaufen ist, ist er ein freundliches, liebes, lustiges, agiles vifes und nettes Kerlchen geblieben, auch wenn ihn neue Situationen zuerst etwas einschüchtern können. Er ist gerne um und mit den Menschen, liebt Streicheleinheiten und wenn man sich mit ihm beschäftig, da hat er viel Nachholbedarf. Ozmin ist noch recht grün hinter den Ohren und seine neuen Menschen sollten Freude daran haben, ihm noch alles notwendige vom Hundebenimm beizubringen, aber er ist ein cleveres Kerlchen, das schnell versteht, was man von ihm möchte. Das an der Leine laufen klappt solala daran darf sicherlich weiter gearbeitet werden. Auch wenn Ozmin ein kleiner Hund ist, hat er die gleichen Bedürfnisse wie seine grossen Hundefreunde und möchte auch so behandelt werden. Mit seinen Artgenossen versteht er sich gut. Für unseren allerliebsten Ozmin wünschen wir uns liebe und hundebegeisterte Menschen, welche mit ihm durch dick und dünn gehen. Ozmin möchte geliebt, umsorgt, geführt, gefordert und gefördert werden und sein neues Leben glücklich, geliebt und sorgenfrei geniessen. Mit seinen Menschen durch Wälder und Wiesen streifen und sich verwöhnen lassen, mit vielen Streicheleinheiten und Schmusestunden, das ist ganz nach Ozmin’s Geschmack. Im Gegenzug bringt er viel Liebe und Freude mit in sein neues Daheim. Wessen Leben darf die kleine Persönlichkeit Ozmin bereichern? Ozmin hat einen Vorbiss. Ozmin kann ab ca. Anfang November 2026 reisen, wenn er ein Zuhause oder eine Pflegestelle gefunden hat.

Méret
Kisebb
Kor
Fiatal · 1 év
Helyszín
🇨🇭Animal Happyend
Menhely
Animal Happyend
Gondozza Animal Happyend · Animal HappyendBichon Frisé →

Megjelent előző hét

Talán tetszene még

Több hasonló állat

Boroka, female young Bichon Frisé for adoption at Notfelle e.V., Hettstadt

Boroka

Bichon Frisé · kisebb

2 évekNő
Umi, male young Bichon Frisé for adoption at Cats & Dogs in Not, Furth

Umi

Bichon Frisé · nagy

2 évekFérfi
Jessy, female 5yo Bichon Frisé for adoption at Cats & Dogs in Not, Furth

Jessy

Bichon Frisé

5 évekNő

Több a(z) -ből Animal Happyend

Roy-5, male puppy Mixed Breed for adoption at Animal Happyend, Animal Happyend

Roy-5

Keverék fajta · kisebb

11 hónapokFérfi